Centrum Nauki Kopernik i zabytki Warszawy - wycieczka klasy 3

17-01-2020

Edukacja wczesnoszkolna to najlepszy czas na zdobywanie wiedzy przez do艣wiadczenia i eksperymenty, dlatego nasze klasy trzecie wyje偶d偶aj膮 na wycieczk臋 do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Tegoroczna wycieczka wi膮za艂a si臋 tak偶e z poznaniem symboli stolicy tj. Syrenki Warszawskiej, Pomnika Ma艂ego Powsta艅ca czy Pa艂acu Prezydenckiego. Podr贸偶 do stolicy to tak偶e przejazd nowoczesnym poci膮giem Pendolino oraz Metrem w Warszawie. Centrum Nauki Kopernik inspiruje do obserwacji, do艣wiadczania, zadawania pyta艅 i poszukiwania odpowiedzi, uczeniu si臋 w Koperniku sprzyjaj膮 r贸偶norodne przestrzenie edukacyjne. Samo Centrum Nauki Kopernik to kilka godzin zwiedzania i nauki, nasi uczniowie uczestniczyli w Teatrze Wysokich Napi臋膰, podczas kt贸rego dowiedzieli艣my si臋, 偶e 艣wiat艂o powstaje nie tylko z energii elektrycznej, czy s艂onecznej a w du偶ym stopniu z zwi膮zk贸w chemicznych, czyli tzw. fotowoltaiki. Uczniowie naszej szko艂y ucz膮 si臋 kreatywno艣ci na codzie艅, dlatego wizyta w Majsterkowni CNK pozwoli艂a na stworzenie wielu zabawnych obiekt贸w lataj膮cych i wykonanie kreatywnych zada艅. Najlepsz膮 zabaw臋 zorganizowali sobie uczniowie w strefie wody, gdzie wiry wodne, pompy wody, akwedukty by艂y polem do wsp贸艂pracy. Wszystkim, kt贸rzy wybieraj膮 sie do Planetarium Niebo Kopernika polecamy seans „Halo Ziemia”, kt贸ry jest drugim filmem, stworzonym w Studio Produkcyjnym Planetarium Niebo Kopernika i wyprodukowanym w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Film zosta艂 wyr贸偶niony na mi臋dzynarodowym festiwalu filmowym FullDome w Jenie, film nominowano w kategorii film roku 2017 i otrzyma艂 nagrod臋 JANUS Directors Award. Na festiwalu film贸w planetaryjnych w Brnie w 2017 otrzyma艂 g艂贸wn膮 nagrod臋 „Best Movie”. „Halo Ziemia” zabiera nas w podr贸偶 艣ladami sond kosmicznych, nios膮cych ziemski przekaz dla przysz艂ych pokole艅, a by膰 mo偶e r贸wnie偶 innych mieszka艅c贸w Wszech艣wiata. To animowany film o istocie porozumiewania si臋, zrealizowany w technologii fulldome i przeznaczony do ogl膮dania na sferycznym ekranie planetarium. Dzi臋ki unikatowej technologii widzowie zanurzaj膮 si臋 w film, a obrazy, muzyka i d藕wi臋ki okalaj膮 ich ze wszystkich stron. By艂o to niesamowite prze偶ycia i do艣wiadczenie nowoczesnej technologii filmu. Z ogromem do艣wiadcze艅 wr贸cili艣my szcz臋艣liwi do Krakowa.