Podr贸偶e kosmiczne - projekt kl.3

21-11-2019

Uczniowie klasy 3 chc膮c pog艂臋bi膰 wiedz臋 o Kosmosie pracowali metod膮 projektu i realizowali temat Podr贸偶y kosmicznych. W trakcie projektu by艂o du偶o ciekawych wydarze艅 min. warsztaty z programowania 艁azik贸w ksi臋偶ycowych, prezentacja projektu Misji przes艂ania 艁azik贸w na Ksi臋偶yc i zbierania danych z Ksi臋偶yca. Uczniowie mieli okazj臋 pracowa膰 w r贸偶nych konfiguracjach grup, budowali statki kosmiczne z lego, du偶ym wyzwaniem projektowym by艂o zbudowanie modeli rakiety Apollo 5 Saturn, Mi臋dzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz modeli statk贸w kosmicznych. Najwi臋ksz膮 rado艣膰 w trakcie projektu sprawi艂a uczniom niespodzianka czyli prawdziwy 艁azik Kosmiczny, kt贸rym wszyscy uczniowie mogli samodzielnie sterowa膰. Efekty swojej pracy i zdobytej wiedzy klasa 3 zaprezentowa艂a m艂odszym klasom naszej szko艂y.