Wyprawa na Maciejow膮 i poszukiwanie zb贸jnickiego skarbu

24-05-2018

Poniedzia艂ek 21 maja by艂 dla uczni贸w klasy trzeciej szczeg贸lnie przyjemny. Skoro 艣wit wyjechali艣my do Rabki Zdroju, sk膮d wyruszyli艣my na g贸r臋 Maciejow膮. Pogoda oraz kondycja niekt贸rych uczni贸w bardzo mi艂o nas zaskoczy艂a. Po dotarciu do schroniska by艂 czas na odpoczynek i wsp贸lne spotkanie przy ognisku. Opr贸cz pieczenia kie艂basek i wsp贸lnej integracji nie zabrak艂o czasu na od艣piewanie hymnu Kangurowej Szko艂y. By艂a to jednak dopiero pierwsza cz臋艣膰 atrakcji, jakie na nas czeka艂y. Motywacj膮 do sprawnego zej艣cia z g贸ry by艂o jedzenie lod贸w oraz gra terenowa, kt贸ra mia艂a miejsce na terenie ,,Muzeum g贸rali i zb贸jnik贸w". By odnale藕膰 zb贸jnicki skarb konieczna by艂a wzorowa wsp贸艂praca ka偶dej z grup. Uczniowie wykonali po 10 r贸偶norodnych zada艅. Mi臋dzy innymi uczyli si臋 g贸ralskiej gwary, ugniatali kapust臋 nogami, zata艅czyli taniec zb贸jnicki oraz wykonali w艂asnor臋cznie pami膮tki. Efektem sprawnych dzia艂a艅 trzecioklasist贸w by艂o otrzymanie fragment贸w mapy, kt贸ra wskaza艂a im drog臋 do skarbca! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyprawy oraz przeczytania raport贸w z wycieczki, kt贸re wisz膮 przy sali klasy III.