Alarm przeciwpo┼╝arowy

z życia szkoły

13-04-2018

13 kwietnia w naszej szkole wszystkie lekcje przerwa┼é gwa┼étowny d┼║wi─Ök alarmu, a s─ůsiedzi szko┼éy mogli zaobserwowa─ç, jak od budynek podje┼╝d┼╝a na sygnale w├│z stra┼╝acki. Zaraz potem ze szko┼éy zacz─Ö┼éy wybiega─ç dzieci. Na szcz─Ö┼Ťcie by┼é to tylko... pr├│bny alarm po┼╝arowy. Za ca┼éym zamieszaniem stali 3-klasi┼Ťci, realizuj─ůcy projekt Kataklizmy. Nad ca┼éo┼Ťci─ů wydarzenia czuwa┼éa jednostka Ochotniczej Stra┼╝y Po┼╝arnej z Ty┼äca. Po ewakuacji, kt├│ra przebieg┼éa w uznaniu stra┼╝ak├│w sprawnie i zgodnie z wymaganiami bezpiecze┼ästwa, odby┼éy si─Ö warsztaty dla uczni├│w. Dzieci mia┼éy okazj─Ö pozna─ç ca┼éo┼Ť─ç wyposa┼╝enia wozu stra┼╝ackiego, narz─Ödzia i pomoce niezb─Ödne dla pracy stra┼╝ak├│w, zada─ç pytania z tym zwi─ůzane i otrzyma─ç na nie odpowied┼║. Dzi─Ökujemy Pani Mai Dobkowskiej i uczniom klasy III za inspiracj─Ö do dzia┼éa┼ä odnosz─ůcych si─Ö do przeprowadzeni pr├│bnego alarmu, oraz za ich szczeg├│lny udzia┼é w wydarzeniu. Ogromne podzi─Ökowania kierujemy do Ochotniczej Stra┼╝y Po┼╝arnej z Ty┼äca za udzia┼é w opisywanym wydarzeniu, otwarto┼Ť─ç i po┼Ťwi─Öcony czas. Uczniowie naszej Szko┼éy zostali zaproszeni do udzia┼éu w grupie M┼éodzie┼╝owej Dru┼╝yny Po┼╝arniczej dzia┼éaj─ůcej w Ty┼äcu. Je┼Ťli kt├│ry┼Ť z uczni├│w by┼éby zainteresowany wst─ůpieniem do grupy, przeka┼╝─Ö informacje na ten temat otrzymana od stra┼╝ak├│w.