Kangurowa Szkoła Podstawowa Tyniec i Podgórki Tynieckie

Do okoła nas

Szkoła usytuowana jest tuż obok Bielańsko - Tynieckiego Parku Krajobrazowego, przy ul. Podgórki Tynieckie 72, od najbliższego lasu dzieli nas zaledwie 200 m . W niedalekiej odległości znajdują się rezerwat przyrody Skołczanka oraz Uroczyska Tyniec, Kostrze, Kowadza oraz Wielkanoc.

Uważny obserwator może dostrzec sarny, bażanty, kuropatwy lub pozostawione przez nie ślady. Można też podpatrzeć wiele gatunków ptaków: od mazurków, sikorek bogatek, modraszek i sosnówek oraz sierpówek, kosów i sójek przez cały rok, przez zięby, szpaki, dzwońce na wiosnę, po dzięcioły, a nawet kołujące wysoko drapieżniki.

Otaczająca przyroda sprzyja eksploracji oraz zabawom i ćwiczeniom na świeżym powietrzu.

Miejsce, które wybraliśmy na szkołę sprzyja poznawaniu przyrody, korzystaniu jej z dobroczynnego wpływu. Planowo w trakcie roku szkolnego uczniowie ćwiczą podczas wychowania fizycznego właśnie w lesie - biegając, skacząc przez przeszkody.

Doświadczanie przyrody, szczególnie dla dzieci, jest niezwykle wartościowe i potrzebne - można przytoczyć wiele badań i opracowań na ten temat, jak choćby książkę Ostatnie Dziecko Lasu Richard Louva. W naszej szkole staramy się, aby kontakt z naturą był codzienny i prawdziwy.

Szkolny budynek

Budynek szkoły to nowoczesny obiekt zbudowany z myślą o tym, aby stworzyć przyjazną przestrzeń do uczenia się i zabawy. Sale lekcyjne są jasne i pełne słońca. W budynku znajduje się także przestronna jadalnia oraz kuchnia.