BLOG SZKOLNY

29-05-2018

Wycieczka rowerowa

Wyzwanie wycieczki rowerowej za nami! Sporo przyg贸d prze偶yli艣my podczas naszej rowerowej wyprawy, i to od samego pocz膮tku. Wybrana trasa lasem wzd艂u偶 autostrady okaza艂a si臋 sporym wyzwaniem, le艣ne 艣cie偶ki zniszczone przez fan贸w ma艂ej motoryzacji sprawi艂y niema艂y k艂opot i op贸藕nienie. Cz臋sto musieli艣my przeprowadza膰 rowery przez liczne wertepy zalane wod膮 i b艂otem, przedzierali艣my si臋 przez zaro艣la i b艂otniste bajora. Mimo 偶e fragment trasy by艂 wyczerpuj膮cy to sprawi艂 nam ogromn膮 rado艣膰 i ka偶dy m贸g艂 poczu膰 si臋 jak prawdziwy poszukiwacz przyg贸d. Gdy uda艂o si臋 dotrze膰 do mniej zniszczonych szlak贸w skierowali艣my si臋 wzd艂u偶 p贸l i osiedli prosto w okolice Kampusu UJ. Dzieci zafascynowa艂y biurowce znanych marek telefon贸w kom贸rkowych obok kt贸rych przebiega艂a nasza droga rowerowa. Z pewno艣ci膮 w pami臋ci zostan膮 pi臋kne widoki Zakrz贸wka, liczne komentarze fascynacji miejscem mog膮 by膰 dobrym znakiem dla przysz艂ych wycieczek.Zje偶d偶aj膮c w d贸艂 do Ska艂ek Twardowskiego, zrobili艣my sobie d艂u偶sz膮 przerw臋 na 艣niadanie i regeneracj臋 si艂. W zasadzie to najgorsza cz臋艣膰 wycieczki by艂a ju偶 za nami, pozosta艂a jedynie trasa wzd艂u偶 Wis艂y i wyczekiwany tor motocrossowy, na kt贸rym kilku 艣mia艂k贸w spr贸bowa艂o swoich si艂 pod okiem Pani Asi, prawdziwej rowerowej specjalistki. Kolejnym celem bardzo mocno forsowanym przez Dzieci planuj膮ce tras臋 by艂y lody przy Opactwie Benedyktyn贸w. Powr贸t do szko艂y przebiega艂 ju偶 w zwolnionym tempie spowodowanym zm臋czeniem, a wszyscy odliczali obroty peda艂ami zbli偶aj膮ce nas do ko艅ca podr贸偶y. W trakcie wycieczki nasi Uczniowie 艣wietnie poradzili sobie w trudniejszych momentach, kamienistych trasach, zjazdach i podjazdach oraz drodze. Wszyscy przepisowo sygnalizowali zmiany kierunku, rozgl膮dali si臋 na boki oraz trzymali odpowiednie tempo i odst臋py. Osobi艣cie jestem bardzo zadowolony z wycieczki i pozytywnego zaanga偶owania. pozdrawiam serdecznie, Marcin Ko艂odziej.

GDZIE JESTE艢MY